top of page

Okolí

Plány jsou fajn, ale jakmile svazují, je to stres. A v tom my nejedeme.

Takže vám dáme tipy na aktivní, bohaté a nezapomenutelné toskánské léto.

Léto podle Gallo family, ve kterém bude plno jídla, vína, dětí, zážitků, míst, zmrzliny a potu :) 

Do Pisy jeďte jen pokud musíte.
Do Pisy jeďte jen pokud musíte.

Pisa není Toskánsko. Ale pokud ještě nemáte fotku, na které podepíráte věž, musíte tam, tomu rozumíme. Do velkých měst typu Siena a Florencie se v létě moc nejezdí, protože je tam ukrutné horko. Zato toskánský Manhatten San Gimignano, Volterra a Bolgheri, to navštívit musíte. Od Vitalby je všechno kousek. Přímo v apartmánech nejdete bedekry, které vás pošlou do pravého Toskánska!

press to zoom
Do Toskánska za mořem? A proč ne?!
Do Toskánska za mořem? A proč ne?!

Od Vitalby dojedete k moři za 15 minut. Písečná pláž ve Vadě nebo záliv Baratti s koupáním na pláži i na útesu, piniovým hájem a autobusem, ve kterém byste si tu bagetu normálně nedali. Ale dejte na nás. Tady musíte! Nebo zkuste pobřeží mezi Livornem a Castiglioncellem, kam se jezdí koupat Livorňané. Pro ty náročnější máme v záloze lázně na útesu skal, pro milovníky starých, dobrých časů pak tradiční bagni v Livornu, kde je ta pravá Itálie.

press to zoom
V Toskánsku se všude najíte dobře.
V Toskánsku se všude najíte dobře.

Cestu za nejlepším tiramisu vám vysvětlí Lenka a k tomu přidá neslušnou radu: s NIKÝM se o něj nedělte! Roman píchne špendlík do vaší mapy. To abyste neminuli rodinnou restauraci tří toskánských babek. Nevíme, zda je na celém příběhu přitažlivé víc to, že k nim na kole vůbec dojel nebo to, že vaří opravdu skvěle. Vojta s Emou už nemají prostor k vyjádření, protože počet znaků zásadně neodpovídá všem esům, které máme v rukávu. Ale s tím uděláte víc vy než my. PS: Přijeďte :)

press to zoom
Hotel s armádou animátorů nemáme.
Hotel s armádou animátorů nemáme.

Pokud čekáte na resort plný aktivit a animátorů, právě jsme vás ztratili. Ale třeba hledáte to, co vaší rodinné dovolené nabízíme. Vzít děti a udělat dovolenou jim i sobě, to v Toskánsku opravdu jde. Ověřeno na našich vlastních dětech. Vodní park v Cecině vám vymluvíme, ale hornický vlak, se kterým projedete doly nebo opravdu prehistorický dinopark si na nic nehrají. Jako celé Toskánsko. Máme toho dost a děti vás utahají, to si pište :)

press to zoom
Nejen zevlovat, jíst a opíjet se.
Nejen zevlovat, jíst a opíjet se.

Víme, kde jsou vodopády o kterých neví ani řada místních. Podle Romana se v nich dá krásně plavat, podle Lenky se na ně může každý normální člověk maximálně dívat. Pro cyklomaniaky je Vitalba rájem. A zároveň cílovým prokletím, protože ať se do ní vracíte odkudkoli, finiš do kopce vás nemine. Roman doporučuje míti servisní vozidlo v záloze, podle Lenky je dobré míti i defibrilátor.

press to zoom
Tajemství. Mají je všichni. I my.
Tajemství. Mají je všichni. I my.

Při toskánské hostině nebo pod hvězdami, které na Vitalbě padají skoro do náručí vám je rádi a upřímně prozradíme. Už jste se rozhodli, kde strávíte letošní léto?

press to zoom
bottom of page